مدیریت سایت

ابزار یوآی مدیر حرفه‌ای سایت شما

به درج محصولات، محتوا، اخبار، ویدئوها، تصاویر، حفظ امنیت سایت و پشتیبانی سایت مدیریت سایت گفته میشود. ابزار یوآی با خدماتی که در مدیریت سایت به شما ارائه میدهد می تواند خیال شما را از بابت اداره سایت راحت کند.

مدیریت سایت چیست؟

در خصوص اینکه مدیریت سایت چیست باید گفت به طور کلی هر کاری که بعد از طراحی سایت انجام می شود تا سایت اینترنتی بتواند بازدهی خود را حفظ کرده و آن را ارتقا دهد، و شما بتوانید از سایتی که دارید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، مدیریت سایت گفته می شود.

این کار در ابتدا ممکن است کاری جالب و البته ساده به نظر برسد ولی با گذشت زمان و بهبود اوضاع سایت متوجه خواهید شد که کاری تخصصی و زمان گیر است که هم باید به روش خاص خود انجام شده و هم اگر بخواهید آن را تمام و کمال انجام دهید، می تواند شما را از کار و زندگی بیندازد. اینجاست که سرویسی مانند مدیریت سایت می تواند برای شما ایده آل باشد!

اتفاقی که برای خیلی از سایت های اینترنتی می افتد این است که بعد از طراحی و راه اندازی اولیه رها شده و کسی سراغ آنها نمی رود. شما می توانید نمونه های زیادی از سایت هایی را ببینید که مدت ها است کسی به آنها سر نزده است و آخرین تغییراتی که در آنها ایجاد شده مربوط به خیلی وقت پیش است. قیمت ها در آنها مربوط به چند ماه گذشته است و برای مدت زیادی محتوایی در این سایت درج نشده است. اگر سوالی در این سایت ها مطرح شود یا درخواست تماس با آنها را داشته باشید، هرگز جوابی دریافت نخواهید کرد و در واقع باید گفت که ما با یک سایت کاملا متروکه طرف هستیم. سرویس مدیریت سایت از ابزار یو آی می تواند به شما کمک کند که سایت خود را از ملحق شدن به این قبرستان سایت های مرده نجات دهید.

مدیریت سایت چیست؟

نقش‌ مدیریت سایت چیست!؟

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، ممکن است کار مدیریت سایت ساده به نظر برسد و با خود بگویید وقت آزاد شما به شما اجازه انجام این کار ار خواهد داد. البته در ابتدای کار سایت نیز ممکن است این موضوع صادق باشد و یک سایت برای شروع نیاز به وقت چندانی ندارد. اما در ادامه فعالیت و وقتی که بخواهید کار خود را به صورت جدی دنبال کنید، باید وقت بیشتری را روی سایت خود بگذارید. در این حالت شما باید کارهای ریز و درشت زیادی را انجام دهید که سایت خود را سر پا نگه دارید.

مهمترین نقش های مدیریت سایت در ادامه ارائه شده اند که یک به یک آنها را با هم بررسیی خواهیم کرد.

نقش‌های مدیریت سایت​

مدیریت محتوای سایت

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید به وسیله آن سایت خود را زنده نگه داشته و بازدهی آن را بالا ببرید درج و انتشار محتوا در سایت است، در واقع این کار به شما کمک می کند که موتور های جست و جو مانند گوگل و بینگ شما را در نتایج جست و جو به کاربران نشان داده و خلاصه کسانی که دنبال محصولات و سرویس های شما می گردند می توانند از این طریق سایت شما را پیدا کنند.

مدیریت محتوا از مهمترین کارهای سایت است که باید به آن پرداخته شود و نظم در انتشار و کنترل دائمی محتوا از جمله فعالیت های حساسی است که اکثر صاحبان کسب و کارهایی که خودشان کار مدیریت سایت را به عهده دارند از آن غافل می شوند. حقیقت این است که این کار می تواند کمی دست و پاگیر باشد و قطعا شما کارهای مهمتری هم برای انجام دادن دارید، در اینجا استفاده از سرویس مدیریت سایت می تواند برای شما این مشکل را به راحتی رفع کند.

علاوه بر نظم در انتشار موارد دیگری مانند تنظیم درست اندازه تصاویر، ادیت متن، استفاده از فونت، قلم و اندازه مناسب برای محتوای متنی منتشر شده، بهینه سازی تصاویر و ویدئو ها، و به طور کلی پیاده سازی تکنیک های UX یا همان تجربه کاربری نیز از مواردی هستند که این کار را تبدیل به کاری تخصصی کرده که نیازمند توجه ویژه ای است.

درج و چک کردن محتوای سایت

کنترل و افزایش امنیت سایت

همه ما از مشکلاتی مانند حملات هکر ها و هک شدن سایت و از دسترس خارج شدن سایت چیزهایی شنیده ایم. اما فکر می کنید چقدر احتمال دارد این مسائل برای شما هم پیش بیاید!؟ همه ما فکر می کنیم که این اتفاقات برای ما رخ نمی دهد و کسی کاری به کار ما ندارد. اما اجازه دهید رتبه خوبی در موتور های جست و جو پیدا کنید و سایت شما به بازدهی برسد!

اینجاست که کم کم سر و کله دردسر پیدا خواهد شد و حداقل چیزی که با آن مواجه هستید ربات هایی هستند که قصد دارند به سایت شما نفوذ کرده و لینک های تبلیغاتی خود را در آن قرار دهند. سایر حملات سایبری و از دسترس خارج کردن ها(اصطلاحا به این حملات DDOS گفته می شود) که از طرف رقبا می تواند به سایت شما برسد نیز جای خود دارند!

در ایجاست که شما حس خواهید کرد به فردی خبره تر برای مدیریت سایت خود نیاز دارید که بتواند این دردسر ها را رفع و رجوع کند!

کنترل و افزایش امنیت سایت

نظارت همیشگی بر سایت

یکی از کارهایی که باید روی سایت انجام شود و شما در آن دقت نظر داشته باشید، این است که همیشه باید سایت خود را کنترل کرده و حتی یک روز هم از چک کردن آن غافل نشوید. در صورتی که شما سفارش و یا درخواست تماسی داشته باشید باید سریعا آن را کنترل کرده و به آن پاسخ دهید. به خاطر داشته باشید کاربران مدت زیادی منتظر شما نمی مانند. این جنبه خوشبینانه داستان است که باید به مشتریان خود پاسخ دهید. اگر بخواهیم با نگاه بدبینانه به قضیه نگاه کنیم، ممکن است مشکلی برای سایت شما ایجاد شده باشد که اصلا هم بعید نیست.

گاهی اوقات امکان دارد که سرویس های میزبانی از دسترس خارج شوند و سایت شما بارگذاری نشود و این موضوع سدمه بدی به سایت میزند، مدیریت سایت این وظیفه را دارد با رصد دائمی سایت در صورت بروز این مشکل آنرا رفع کرزده و در صورت زیاد شدن این خطاها سعی در کند راه حل های مناسب را پیاده سازی کند.

سرویس مدیریت سایت ابزار یو آی این کار را برای شما انجام خواهد داد.

تهیه نسخه پشتیبانی (Backup)

هر سایت اینترنتی می تواند بنا به دلایل مختلفی بخشی از داده های خود را از دست بدهد، در واقع باید گفت این مساله در وب کاملا طبیعی است و هر سایتی ممکن است به این وضعیت دچار شود. راه حل اصلی و جهانی ای که برای این موضوع پیشنهاد می شود، تهیه بکاپ یا همان نسخه پشتیبان از سایت است که در واقع یک کپی از داده های سایت شما است.

تهیه نسخه پشتیبانی (Backup)

بررسی و بالا بردن سرعت سایت

حقیقت این است که کاربران امروزه اینترنت بسیار بی حوصله هستند و میانگین زمانی که برای لود شدن یک سایت صبر می کنند بسیار پایین آمده است. بر اساس داده های منتشر شده توسط موتور های جست و جو در صورتی که زمان لود سایت شما بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد، شما بیش از 40 درصد کاربران خود را از دست خواهید داد. در مورد سرعت سایت باید گفت که در ابتدا سایت شما یک سایت بهینه شده و با سرعت بالا است اما با گذشت زمان و اضافه کردن محتوا و محصولات روی سایت، سرعت آن می تواند تا حد زیادی افت داشته باشد.

اینجاست که اگر فکری به حال این افت سرعت نکنید می تواند مشکلات جدی ای را برای سایت شمال درست کند و هم از نظر سئو و رتبه خود در موتور های جست و جو دچار مشکل شوید، و هم مشتریان زیادی را از دست بدهید. سرویس مدیریت سایت ابزار یو آی می تواند به شما این اطمینان را بدهد که سرعت سایت شما را همیشه در بالاترین حد نگه خواهد داشت و می توانید از این موضوع که از جانب مشکلات سرعت سایت خللی در کار سایت شما ایجاد نخواهد شد مطمئن باشید.

بررسی سرعت سایت

بررسی آپدیت های مورد نیاز

شما سایت خود را با هر سیستمی که راه اندازی کرده باشید، نیاز است که آن را در موعد زمانی مقرر آپدیت کنید. خصوصا در صورتی که از سیستم های مدیریت محتوا و به طور خاص وردپرس استفاده کرده باشید، آپدیت هایی که برای قالب ها، افزونه ها و همینطور خود هسته وردپرس ارائه می شوند از موارد مهم و اساسی هستند که باید به آنها توجه کرد.

البته باید در نظر داشت در بعضی از آپدیت ها ممکن است مشکلاتی برای سایت شما ایجاد شود، این مشکلات می تواند بر اساس ناسازگاری افزونه ها، با هم در آپدیت های جدیدی و یا مواردی از این دست باشد. شما باید بدانید کی و چه موقع چه آپدیتی را روی سایت خود اعمال کنید و در صورت بروز مشکل چطور آن را به نسخه قبلی برگردانید. البته این کار دردسر هایی را نیز می تواند برای شما داشته باشد که سرویس مدیریت سایت ابزار یو آی آن را برای شما برطرف خواهد کرد.

بررسی آپدیت های وردپرس، قالب ها و افزونه ها

راهکارهای مناسب جهت افزایش بازدید سایت

یک مدیر سایت خوب همیشه در تلاش است تا در هر فرست و موقعیت باعث افزایش بازدید و گرفتن ورودی برای سایت باشد. به این صورت که با شروع هر مناسبت و ساخت جشنواره در آن روز محصولات خودرا بفروشد و در کنار اینها اطلاعات کاربر را دریافت کند و از این اطلاعات در آینده برای ارسال تبلیغات و پیشنهادات استفاده کند، حدود 80% درصد کاربران تنها یکبار از سایت شما دیدن میکنند پس با یک مدیریت خوب میتوانید کاری کنید که کاربر در به یک مشتری ثابت تغیر کند.

ما با سیستم مدیریت سایتی که داریم با طرح ها و جشنواره های مناسب میتوانیم کاری کنیم سایت شما با افزایش بازدید چشم گیری همراه باشد.

راهکارهای مناسب جهت افزایش بازدید سایت

با مدیریت سایت زمان شما صرف کسب و کارتان می شود، نه نگهداری از وب سایتتان!

بعد از راه اندازی یک سایت با انتخاب یک فرد یا گروه برای مدیریت سایت خود که مسئولیت آنها نگه داری سایت شما به صورت بهینه است تاثیر زیادی در صرفه جویی وقت شما دارد. شما میتوانید بدون اینکه نگران از کار افتادن سایت، حمله هکرها، انتشار مطالب و… روی کار خود تمرکز کنید و آنرا توسعه دهید.

در واقع ذهن شما درگیر مسائل مدیریت سایت نمیشود و میتوانید به رشد کار خود تمرکز کنید و مشتریان  را راضی نگه دارید بدون اینکه نگران بروز بودن سایت، بروز خطا و… از این نوع چیزها باشید.

با مدیریت سایت زمان شما صرف کسب و کارتان می شود، نه نگهداری از وب سایتتان!